субота, 21 грудня 2013 р.

Папа Франциск розповів газеті La Stampa про актуальні речі життя Церкви

                                                                             


«Різдво для мене — це надія і ніжність ...». Інтерв’ю, яке Папа Франциск дав журналісту туринської газети La Stampa Андреа Торніеллі, починається з роздумів про сенс Різдва. Бесіда з журналістом тривала півтори години. Папа Франциск торкнувся теми страждання дітей і голоду в світі, відносин Католицької Церкви з іншими християнськими конфесіями, питання шлюбу та сім’ї, які будуть в центрі уваги майбутнього Синоду.

Це перше Різдво, яке відзначається з початку його понтифікату, і Папа Франциск з властивою йому простотою пояснює, як його слід святкувати: «Це зустріч з Ісусом, — говорить Святіший Отець. — Різдво — це зустріч Бога зі Своїм народом. А також це втіха, таємниця втіхи».

Різдво, пояснює Папа в інтерв’ю «говорить нам про ніжність і про надію». Папа закликав усіх християн не бути «холодною Церквою, яка не знає, куди йти, і потрапляє в пута ідеологій та світського духу». Папа Франциск коротко і переконливо відповів на критику і стереотипи тих, хто бажав би баналізувати різдвяні свята : «Коли людина нездатна зрозуміти цю радість чи знаходиться в людській ситуації, яка не дозволяє їй це зробити, то він переживає свято з світськими веселощами. Але між глибокою радістю та мирським веселощами є різниця». Далі Папа Франциск згадав про 50 — річницю історичного візиту Павла VI на Святу Землю. Папа Франциск висловив бажання відправитися туди, щоб зустрітися, як сказав він, з «моїм братом Варфоломієм, Патріархом Константинопольським».

Потім Папа торкнувся теми страждання безневинних дітей, — страждання, яке неможливо пояснити, — і не залишається нічого іншого, як довіритися Богові, «довіритися Його погляду», — сказав Папа. Страждання дітей можна побачити також у драмі голоду. Папа закликав прокинутися від байдужості та припинити . У цьому Папа дотримується соціального вчення Церкви ї, як він сам пояснив, послаючись на Evangelii Gaudium і на критику, з якою на нього напали деякі кола. Журналісту, який запитав у Папи, чи не ображений він за те, що його назвали «марксистом», Святіший Отець відповів, що ні: «Це помилкова ідеологія , але я знайомий з багатьма марксистами — хорошими людьми, і тому я не відчуваю себе ображеним».

Єдність християн є пріоритетом. Сьогодні, сказав Папа Франциск, існує «екуменізм, який закріплений кров’ю», і пояснив: у багатьох країнах християн вбивають без будь-якої різниці, не зважаючи конфесію до якої вони належать, але єдність — це благодать, яка повинна ще прийти.

Говорячи про можливість уділення Таїнств розведеним та тим, які знову вступили в шлюб, Папа посилається на лютневу консисторію і на надзвичайний Синод, який відбудеться в жовтні 2014 року, але підкреслив необхідність діяти з розсудливістю, — не для того щоб згладжувати ситуацію, а «проявити чесноту маючих владу».

На питання про правильні відносини між Церквою і політикою Папа відповів, що мова йде про відносини, які рухаються в різних напрямках і мають різні завдання, але обидві вони — Церква і політика — повинні сходитися в одному: у допомоги народу. «Політика благородна, — сказав Папа Франциск, цитуючи Павла VI, — вона є однією з вищих форм милосердя і стає брудною, коли її використовують для угод». На закінчення Папа розмірковував про роль жінки в Церкві: слід цінувати і виявляти її кращі якості, а не «клерікалізовати», — сказав Святіший Отець.

Джерело: www.family-institute.org.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар