пʼятницю, 20 вересня 2013 р.

Ісус як втілення автентичної чоловічості

                                                                           




Сучасні чоловіки можуть сміливо шукати сенсу і змісту свої чоловічості у Христі. Ісус є Сином Божим і Сином Чоловічим водночас. Саме тому він є зразком справжнього чоловіка. Можна виокремити десять характерник прикмет автентичної чоловічості у Ісуса.

1. Ісус дозволив, щоб Отець потвердив Його ідентичність. На початку своєї публічної проповіді Ісус отримав підтвердження від Отця: «Це Син Мій Улюблений, що Його я вподобав!» (Мт 3:17). Чоловіки отримають сенс власної ідентичності у своїх сім’ях завдяки спілкування з своїм батьком і матір’ю.

2. Ісус був зосереджений на виконанні справ Його Отця. Так, дванадцятилітній Ісус вже був свідомий того, що Отець приготував Йому завдання до виконання: «Чого ж ви шукали Мене? Хіба ви не знали, що повинно Мені бути в тому, що належить Моєму Отцеві?» (Лк 2:49). Ісус був сповнений роздумами про Божий план для Його життя. Чоловіки потребують віднаходити сенс свого життя через пізнання Божої волі й свого покликання.

3. Ісус виявляв самоконтроль. Послання до євреїв каже, що Ісус був «випробуваний в усьому, подібно до нас, окрім гріха» (4:15). Ісус зазнав різних спокус гріха, пережив слабкості «людської плоті», проте вистояв у всіх спокусах. Ісус як справжній чоловік виявляв самоконтроль над своїми бажаннями, думками, фантазіями, словами, узгоджував їх зі заповіддю любові. Справжній чоловік завжди виявлятиме самоконтроль і відповідальне ставлення до власного життя.

4. Ісусове життя було сповнене довірою й настановою повної залежності від Бога Отця. Усі свої вчинки Христос чинив у співпраці з Отцем. Він сказав: «Син нічого робити не може Сам від Себе, тільки те, що Він бачить, що робить Отець» (Ів 5:19). Справжній чоловік живе життя сповнене довіри і повної залежності від Божої волі у всіх сферах свого життя.

5. Ісус був сторожем своїх братів і сестер. Так, коли сатана хотів зруйнувати життя апостола Петра, Ісус молився за нього і остерігав його: «Симоне, Симоне, ось сатана жадав вас, щоб вас пересіяти, мов ту пшеницю. Я ж молився за тебе, щоб не зменшилась віра твоя; ти ж колись, як навернешся, зміцни браттю свою!» (Лк 22:31-32). Справжній чоловік виявлятиме турботу про добро й духовне здоров’я своїх братів і сестер.

6. Ісус виявляв досконало чесноту покори. «Він, бувши в Божій подобі, не вважав за зазіхання бути Богові рівним, але Він умалив Самого Себе, прийнявши вигляд раба, ставши подібним до людини; і подобою ставши, як людина, Він упокорив Себе, бувши слухняний аж до смерти, і то смерти хресної...» (Флп 2:6-8). Справжній чоловік виявлятиме покору, щоб досконало виконувати поставлені перед ним благородні завдання.

7. Ісус часто показував, що Він прагнув спілкування з іншими людьми, відчував людське почуття спільності з іншими людьми. У критичний момент свого життя він щиро просив Отця і своїх учнів про допомогу і підтримку (молитви і співпереживання): "Обгорнена сумом смертельним душа Моя! Залишіться тут, і попильнуйте зо Мною..«(Мт 26:38). Справжній чоловік чесно визнаватиме свою потребу і залежність від допомоги інших осіб, відчуватиме спільність з іншими.

8. Ісус виявляв ревність за справи Божого храму. Коли Христос побачив, що міняйли і торгівці зловживали храмом, використовували його для прибутку, він припинив це (Ів 2:13-17). Справжній чоловік виявлятиме ентузіазм і старанність, щоб послужити справам Божої Слави, справам розповсюдження Божого Царства на землі.

9. Ісус завжди служив іншим людям. «Бо Син Людський прийшов не на те, щоб служили Йому, але щоб послужити, і душу Свою дати на викуп за багатьох» (Мк 10:45). Справжній чоловік служитиме своїм ближнім.

10. Ісус пізнав біль і страждання, і вмів по-людськи пережити їх, зосередивши свою увагу не на собі але Божій волі, на сповненні Божого плану спасіння. Ісус показав відданість Божій справі підчас Страстей. Справжній чоловік завжди віддано реалізуватиме поставлені перед ним завдання, не зважаючи на тимчасові незручності, випробування і терпіння, зосередивши увагу на духовних цінностях і християнській мотивації для своєї діяльності.

Джерело: http://www.family-institute.org.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар